1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Informujemy Państwa, iż z dniem 13 listopada 2017 roku nastąpiła zmiana adresu siedziby LZPS.
Wszelką pocztę w wersji papierowej, protokoły spotkań, itp. bardzo prosimy o przesyłanie na nowy adres!:
 
LUBUSKI ZWIĄZEK PIŁKI SIATKOWEJ        ul. Wazów 76,      65 - 191 Zielona Góra

VIRTUS VOLLEY Szlichtyngowa

Virtus Volley Szlichtyngowa to klub siatkówki dziewcząt powstały w roku 2004.

Zrzesza dziewczęta uczęszczające do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej.

Klub zajmuje się mini-siatkówką i siatkówką plażową. Największe sukcesy to: - złoty medal mistrzostw województwa w siatkówce plażowej kadetek (2009), - srebrny medal mistrzostw województwa juniorek (2009), - złoty medal mistrzostw województwa KINDER+SPORT (kat."3", 2008) - srebrny medal mistrzostw województwa KINDER+SPORT (kat."3", 2009) - srebrny i dwa brązowe medale LOM (2008, 2009) .

Trenerzy: Witold Jasik, Radosław Wasielewski

Virtus Volley Szlichtyngowa ul. Wolności 9/2 67-407 Szlichtyngowa. Tel. 605 609 629,  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.            www.virtus.szlichtyngowa.org


X Virtus Volley Cup

W dniach 14-15 marca (piątek - sobota) w Szlichtyngowej odbyła się już dziesiąta edycja Turnieju Wielkiej Minisiatkówki Dziewcząt Virtus Volley Cup. W tym roku w turnieju wzięło udział aż 111 zespołów z całego kraju. Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: klas IV, V i VI. Na trzech salach gimnastycznych w Szlichtyngowej i we Wschowie rozgrywały swoje mecze zespoły z czołowych siatkarskich ośrodków, takich jak m.in.: Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wodzisław Śląski,
Szczecin, Wieliczka i wiele, wiele innych. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 20 finalistów lub medalistów klubowych Mistrzostw Polski z lat ubiegłych.

W uroczystym otwarciu imprezy wzięli udział zaproszeni przez działający przy szkole klub olimpijczyka reprezentanci Polski - Szymon Kołecki, Radosław Kawęcki i Jerzy Górski oraz przedstawiciele władz gminy, powiatu i województwa. Nie zabrakło również delegata z PZPS-u oraz prezesa LZPS. Turniej po raz czwarty został objęty Honorowym Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

Rywalizacja odbywała się o trzy trofea: w Szlichtyngowej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy - Jana Wardeckiego, we Wschowie o puchar Starosty Wschowskiego - Marka Boryczki i dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej - Daniela Miki.

Organizatorem turnieju jest Grupa Virtus, SP im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej i Klub Olimpijczyka OLIMPIA Szlichtyngowa, a współorganizatorami Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, Gimnazjum nr 2 we Wschowie, I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie oraz Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
VIRTUS VOLLEY CUP 10
"DWÓJKI"

1. Setbol Oświęcim 1
2. SP2 Środa Wielkopolska 1
3. SP220 Warszawa
4. SP Kosieczyn
5. Virtus Volley Szlichtyngowa
6. SP Czeszewo 1
7. MOS Wieliczka 1
8. Pogodno Szczecin 1
9. Siatkarz Jarocin
10. ZS Janków Przygodzki 2
11. Dwójka Stęszew 2
12. Virtus Volley Szlichtyngowa 2
13. Olimp Września 1
14. SKF Poznań 2
15. SP2 Wieliczka
16. Wisła Kraków
17. Setbol Oświęcim 2
18. Siatkarz Koło 1
19. Siatkarz Koło 2
20. Jedynka Września 1
21. SKF Poznań 1
22. ZS Janków Przygodzki 1
23. SP3 Gubin 1
24. MOS Wieliczka 2
25. Spartakus Września 1
26. UKS Środa Wielkopolska 1
27. SP Czeszewo 2
28. SP Mrowino 1
29. Spartakus Września 2
30. SP Mrowino 2
31. Lider Rokietnica 2
32. SP Stęszew 1
33. Dwójka Stęszew 1
34. Pogodno Szczecin 2
35. Lider Rokietnica 1
36. Olimp Września 2
37. UKS Środa Wielkopolska 2
38. Iras Agrofreeze Czaplinek
39. SP3 Środa Wielkopolska 1
40. SP2 Środa Wielkopolska 2
41. Jedynka Września 2
42. SP3 Środa Wielkopolska 2
43. SP Stęszew 2
44. SP Szlichtyngowa 1
45. Virtus Volley Szlichtyngowa 3
46. SP3 Gubin 2
47. SP Szlichtyngowa 2

MVP: Izabela Grześko
Najlepsza rozgrywająca: Natalia Jackowska
Najlepsza atakująca: Wiktoria Kowalczyk
Najlepsza przyjmująca: Hania Tylska

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
VIRTUS VOLLEY CUP 10

"TRÓJKI"
1. SP Kosieczyn 1
2. SP Kosieczyn 2
3. SMS Łódź
4. MOS Wieliczka 2
5. Zorza Wodzisław Śląski
6. UKS Śmigiel
7. MOS Wieliczka 1
8. Golczewita Golczewo 1
9. Siatkarz Jarocin
10. Ares Nowa Sól
11. SP2 Wieliczka
12. Abis Łódź
13. Jedynka Września 1
14. SKF Poznań
15. Iras Agrofreeze Czaplinek
16. Golczewita Golczewo 2
17. Virtus Volley Szlichtyngowa
18. Jedynka Września 2
19. SP10 Głogów 2
20. SP3 Gubin 2
21. SP10 Głogów 1
22. Sportowiec Borowo
23. UKS Pudliszki
24. Wisła Kraków
25. SP Szlichtyngowa
26. Zahir Volley Wschowa
27. ZS Janków Przygodzki
28. SP3 Głogów 1
29. UKS Środa Wielkopolska 1
30. Spartakus Września
31. UKS Śmigiel 1
32. SP3 Głogów 2
33. SP3 Gubin
34. SP220 Warszawa

MVP: Kornelia Matysik
Najlepsza rozgrywająca: Natalia Grelak
Najlepsza atakująca: Zuzia Wróbel
Najlepsza przyjmująca: Julia Gliwa

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
VIRTUS VOLLEY CUP 10

"CZWÓRKI"
1. ŁKS Łódź
2. Virtus Volley Szlichtyngowa 1
3. MOS Wieliczka 1
4. Abis Łódź
5. Spartakus Września 1
6. UKS Środa Wielkopolska 1
7. UKS Środa Wielkopolska 2
8. Siatkarz Jarocin
9. Volley Gubin 1
10. ZS Janków Przygodzki
11. Zahir Volley Wschowa
12. MOS Wieliczka 2
13. Virtus Volley Szlichtyngowa 2
14. TRójka Międzyrzecz
15. Setbol Oświęcim
16. UKS Śmigiel
17. Iras Agrofreeze Czaplinek
18. SP3 Głogów 2
19. SP Kosieczyn
20. Wisła Kraków
21. Ares Nowa Sól
22. Jedynka Września
23. Volley Gubin 2
24. SP3 Głogów 1
25. Spartakus Września 2
26. Dwójka Stęszew 1
27. Lider Rokietnica
28. Dwójka Stęszew 2

MVP: Aleksandra Łuczyńska
Najlepsza rozgrywająca: Wiktoria Mencel
Najlepsza atakująca: Wiktoria Kujawa
Najlepsza przyjmująca: Daria Składowska

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, dzięki którym nasza impreza mogła przybrać taki kształt i być przeprowadzona sprawnie. Dziękujemy zatem: Urzędowi Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Starostwu Wschowskiemu, Sejmikowi Województwa Lubuskiego, Urzędowi Marszałkowskiemu, Lubuskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej, Gimnazjum nr2 we Wschowie, I Zespołowi Szkół we Wschowie, Hufcowi ZHP w Głogowie.

Dziękujemy WSPANIAŁYM WOLONTARIUSZOM, takim jak:  Aleksandra Kubacka, Aleksandra Mackiewicz, Marlena Borecka, Monika Zalewska, Dominika Zarzycka, Nikola Stankiewicz, Marysia Michalska, Oliwia Niemaczek, Katarzyna Lis, Dominika Skudlarek, Marcin Dederek, Marcin Opyrchał, Marcin Smektała, Paweł Moskalewicz, Dawid Ambroży, Sebastian Blachowski, Jakub Wasielewski, Bartosz Jasik,  Adrian Fiuk, Patryk Sobczyński, Adrian Giertuga, Katarzyna Kowalska, Szymon Wójcik, Kaja Neć, Patrycja Ilmak, Krystian
Szczepaniak, Dagmara Pasternak, Roksana Urbańska, Ewelina Pawlak, Patryk Ciesielski, Bartosz Kubiak, Klaudia Drogosz, Tomek Drogosz, Daria Lachowska, Martyna Lachowska, Tatiana Wasielewska, Leokadia Wasielewska, Leon Wasielewski, Magdalena Szczepaniak, Anna Moskalewicz, Alicja Blachowska, Bartosz Walczak, Adrian Szulc, Jerzy Szulc, Julian Michalski, Damian Przybecki, Kamil Przylepa, Sławek Domagała, Marek Krembuszewski i Darek – opiekunowie hali Gimnazjum nr2 we Wschowie, pan
Eugieniusz, pani Tereska Solecka, pan Heniu, pani Gizelka, pani Ania i pani Aneta Medyńska z SP w Szlichtyngowej, Piotr Chałupka, Jacek Dobrowolski, Zbyszek Iłowski, Firma Jodełka z Głogowa, Karol Reimann, Jakub Chałupka, Opiekun sali w I Zespole Szkół, Dariusz Miazio, Janusz i Marcin Piotrowscy. Dziękujemy bardzo wspaniałym Rodzicom naszych siatkarek za pyszne ciasto.

Organizatorzy: Daniel Mika, Witold Jasik, Radosław Wasielewski, Sławomir Majewski, Bronisława Weleszczuk, Renata Mika, Maciej Kostusik, Justyna Jasik i Piotr Blachowski.

Wygrana VIRTUSa w Murowanej Goślinie

15 grudnia w Murowanej Goślinie odbył się XVI Mikołajkowy TUrniej Minipiłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców im. Tomasz Zajączkowskiego.

Srebro VIRTUSa w Krakowie

Turniej Minisiatkówki Dziewcząt i Chłopców z udziałem klubu Virtus Volley Szlichtyngowa - siatkarek klas piątych uczących się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Szlichtyngowej oraz nowopowstałego klubu z powiatu wschowskiego Zahir Volley Wschowa, który reprezentowany był przez dziewczynki i chłopców. W turnieju wzięło udział 36 zespołów dziewcząt ze ścisłej krajowej czołówki (między innymi najlepszych 5 zespołów z ostatnich mistrzostw Polski w Zabrzu). Na tym tle zawodniczki ze Szlichtyngowej zaprezentowały się świetnie, najpierw awansując do najlepszej szesnastki, potem szóstki, ostatecznie po rewelacyjnej fazie finałowej plasując się na drugim miejscu. Ustąpiły jedynie aktualnym mistrzyniom Polski z Aleksandrowa Łówdzkiego.

VIRTUS VOLLEY CUP 8

Wyniki turnieju w Szlichtyngowej. Zdjęcia są dostępne na stronie sp.szlichtyngowa.org lub zw.pl



Dwójki (klasy IV)
1. Virtus Volley Szlichtyngowa I
2. SP Kosieczyn II
3. Spartakus Września II
4. PUKS Kraków I
5. PUKS Kraków II
6. Gaudia Trzebnica
7. Korona Wschowa I
8. MUKS Abis Łódź
9. Volley Gubin II
10. SP Kosieczyn I
11. Energetyk Poznań
12. Virtus Volley Szlichtyngowa IV
13. Zorza Wodzisław Śląski
14. Spartakus Września I
15. Virtus Volley Szlichtyngowa III
16. SP3 Wrocław I
17. Korona Wschowa II
18. MKS MOS Śrem I
19. Virtus Volley Szlichtyngowa II
20. SP3 Wrocław II
21. Trójka Międzyrzecz I
22. SP17 Gorzów Wielkopolski II
23. Piast Głogów II
24. SP3 Wrocław III
25. MKS MOS Śrem II
26. Piast Głogów I
27. SP Wilków I
28. SP17 Gorzów Wielkopolski I
29. Virtus Volley Szlichtynowa V
30. Jedynka Września I
31. Jedynka Września II
32. Volley Gubin I
33. SP Kosieczyn III
34. Lider Rokietnica
35. SP Wilków II
36. Jedynka Września II
37. Trójka Międzyrzecz II
38. MKS MOS Śrem III
39. SP Jędrzychowice
40. Olimp Września I
41. SPartakus Września III
42. Dwójka Stęszew
43. Olimp Września II
44. SP7 Głogów I (wycofana z rozgrywek)
45. SP7 Głogów II (wycofana z rozgrywek)

Trójki (klasy V)
1. USA Beach Volley Lubsko I
2. Energetyk Poznań I
3. SP Kosieczyn
4. Virtus Volley Szlichtyngowa I
5. Ares Nowa Sól
6. Energetyk Poznań II
7. SP53 Poznań I
8. Jedynka Września
9. Czeszewo I
10. Volley Gubin I
11. UKS Dwójka Stęszew I
12. Virtus Volley Szlichtyngowa II
13. Trójka Międzyrzecz I
14. Piast Głogów I
15. Jedynka Września II
16. USA Beach Volley Lubsko II
17. Volley Gubin II
18. Lider Rokietnica
19. SP17 Gorzów Wielkopolski II
20. Piast Głogów II
21. SP Czeszewo II
22. SP2 Rawa Mazowiecka I
23. SP17 Gorzów Wielkopolski I
24. Piast Głogów III
25. UKS Dwójka Stęszew II
26. SP2 Rawa Mazowiecka II
27. SP53 Poznań II
28. Trójka Międzyrzecz II

Czwórki (klasy szóste)
1. Energetyk Poznań I
2. Energetyk Poznań II
3. Olimp Września
4. Sójcze Rawa Mazowiecka I
5. Virtus Volley Szlichtyngowa I
6. SP17 Gorzów Wielkopolski I
7. Volley Gubin I
8. SKF Poznań
9. Volleyball Śmigiel
10. Sójcze Rawa Mazowiecka II
11. PUKS Kraków
12. Volley Gubin II
13. Spartakus Września
14. Lider Rokietnica
15. Jedynka Września
16. Jedynka Rawa Mazowiecka II
17. Virtus Volley Szlichtyngowa II
18. SP17 Gorzów Wielkopolski II
19. UKS Dwójka Stęszew
20. Jedynka Rawa Mazowiecka I
21. Piast Głogów I
22. Piast Głogów II

Turniej Mini Piłki Siatkowej w Poznaniu

W dniu 21 stycznia  w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w kat. „trójek” rocznik 2000 i młodsze, o Puchar Prezesa KS Energetyk Poznań.
W turnieju wzięło udział 16 zespołów z zachodnio-pomorskiej części Polski w tym także reprezentanci naszego województwa - po dwa zespoły reprezentujące  UKS Virtus Szlichtyngowa i SP Kosieczyn .
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, bo wystąpiło w nim kilka  utytułowanych drużyn - mistrzowie województw i medaliści mistrzostw naszego kraju.  Po bardzo emocjonujących meczach eliminacyjnych zespoły stworzyły dwie grupy finałowe A i B, w których walczono o zwycięstwo i końcowe miejsca w turnieju.
Nasze dziewczęta walczyły bardzo udanie. Po zaciętych bojach  pierwszy zespół SP Kosieczyn  zajął II miejsce w turnieju, a drugi zespół UKS Virtus Szlichtyngowa V miejsce.
Drugi zespół SP Kosieczyn zwyciężył rywalizację w grupie B i zajął 7 miejsce w turnieju. zaś UKS Szlichtyngowa I zakończył udział na 15 miejscu.



Końcowa kolejność w turnieju:

1.   UKS Kołobrzeg I   
2.   SP Kosieczyn I
3.   SP 18 Koszalin
4.   Sparta Złotów I
5.   SP Szlichtyngowa II
6.   UKS Kołobrzeg II
7.   SP Kosieczyn II
8.   KS Energetyk Poznań
9.   Siatkarz Koło
10. SP 2 Murowana Goślina
11. Szamotulanin Szamotuły
12. SKF KS Poznań
13. KS Energetyk I
14. Sparta Złotów II
15. SP Szlichtyngowa I
16. Lider Rokietnica

VIRTUS VOLLEY CUP 8

Zaproszenie do udziału
w VIII Ogólnopolskim Turnieju Mini-Piłki Siatkowej Dziewcząt
„VIRTUS VOLLEY CUP 8”
9-10.03.2012 (piątek – sobota)



I     Organizatorzy:
Stowarzyszenie GRUPA VIRTUS
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej
Klub Olimpijczyka „OLIMPIA” Szlichtyngowa

Siatkarski LOLEK w Szlichtyngowej

Zaproszenie do udziału w II Turnieju Singli Siatkarskich Dziewcząt. UWAGA ZMIANA TERMINU na 28.01.2012 r.

 

Rozgrywki LZPS

KINDER+SPORT 2014